ФІФА не сподобалося, як у Львові вболівали за збірну України

Стали відомі претензії ФІФА до вболівальників на матчі Україна – Сан-Марино у Львові. Українцям закидають: банер з гербом дивізії СС-Галичина; розтяжки з числом "88", що означає нацистське вітання; расистські гасла групи осіб на адресу Едмара (вигуки, що імітують крики мавпи); використання піротехнічних засобів. Можливі санкції: позбавлення зб. України трьох очок, проведення поєдинку Україна – Польща у Харкові за порожніх трибун, великий грошовий штраф.

Щодо банера «СС-Галичина». По-перше, на самому банері немає нічого фашистського чи то нацистського. На ньому зображений золотий Лев на синьому тлі з трьома коронами.  Це відомий символ міста й регіону, виконаний у кольорах державного прапору України.
Dyvizia Galychyna.svg

По-друге, за 14-ою гренадерською дивізією Ваффен (в перекладі - «зброя» або «військо», застосовувалося до військових (фронтових) частин СС) «СС-Галичина» (1943-45 рр.), сформованої з українців, немає військових злочинів, що підтверджено відповідними документами міжнародних інституцій, зокрема комісією Дешена.

Вочевидь, вболівальники використовували цей банер як символ боротьби українців, підтримуючи у такий спосіб свою команду в матчі зі збірною іншої країни.

Щодо розтяжки з двома вісімками. Приміром я, не знав, що це означає нацистське привітання. То виходить, що серед цифр є нацистські? Отакої... Вісімки – єдині такі, чи є ще якісь?

Ось коментар першого віце-президента ФФУ Сергія Стороженка:

- Многие из нас были на матче Украина - Сан-Марино и многие в восторге от того, как поддерживали сборную болельщики во Львове. Мы с вами смотрели футбол, но делегаты ФИФА следили за совсем другими процессами. У меня есть документ от ФИФА, там 22 страницы отчета по матчу Украина - Сан-Марино.
Я пропускаю те вещи, которые описаны про файера и на каких минутах матча они были использованы. Но, идем далее, и здесь указано, что были вывешены нацистские баннера, ультраправый баннер, а также были зафиксированы обезьяньи движения и звуки от 30-ти людей в отношении игрока сборной Украины Эдмара.
Предусматриваются следующие санкции - проведение следующего домашнего матча при пустых трибунах, снятие трех очков и штраф.
/.../ Мы не согласились с некоторыми решениями ФИФА, выслали им объяснения с некоторыми историческими примерами и убеждениями о том, что наши болельщики не могли поступить так в отношении Эдмара, который прожил в нашей стране более 10-ти лет и который женат на украинке, является любимчиком украинской публики и этому есть много свидетелей. Мы отстаиваем свою позицию и, думаю, что она будет понятной для них. Как и другие наши позиции. Но риск очень большой.


Незважаючи на можливе покарання, ФФУ прийняла рішення розпочати продаж квитків на найближчий матч кваліфікації ЧС-2014 проти Польщі. Своє рішення ФІФА має оголосити до 27 вересня.

Авторизируйтесь или зарегистрируйтесь, чтобы добавлять комментарии...
Всего комментариев с ответами: 3 Скрыть/ Показать комментарии

Доигрались
Показать/скрыть ответы