Відродження "Кривбаса" - довга дорога у футбольних дюнах

Про відродження клубу в інтерв'ю сайту Ukrainefootball.net заявила помічниця-консультантка народного депутата Олега Ляшка, голова Дніпропетровської організації РПЛ, депутат облради Вікторія Шилова.

Її слова були винесені в заголовок: "Могу абсолютно уверенно говорить о возрождении «Кривбасса». На чому ж грунтується така впевненість? Свою позицію Шилова аргументує так:

"Проведенные болельщиками 2 марша протеста дали власти понять, что они перешли какие-либо границы, и что у них не получится так просто отобрать у ста тысяч болельщиков их любимую команду, которая существует с 1959 года. Изначально на заседании областного совета я заявила, что Александр Вилкул как криворожанин и человек максимально приближенный к Ринату Ахметов и группе «СКМ» должен выделить для команды деньги из городского бюджета. Не смотря на то, что Кривой Рог один из самых богатых городов Украины первоначальная реакция была негативной, но проведенные болельщиками протесты заставили изменить позицию. Недавно на очередной сессии городского совета официально было принято решение о создании спортивного клуба «Кривбасс». Так как под названием ФК «Кривбасс» в связи с банкротством  не сможет существовать еще 3 года, в новую организацию будет входить не только футбольный клуб, а так же команда по баскетболу, регби и возможно хоккейный клуб".

І де ж тут гарантія майбутнього успіху? Марши вболівальників і рішення міськради. Ну і...? Одна річ хотіти, а інша - робити гучні і нічим не підкріплені заяви. Шилова, як завжди по-дамськи, дуже поверхова у тому, що говорить, у своїх оцінках і підходах. Та й що вона розуміє під "відродженням"?

Припустимо, місто виділить бюджет для створення команди. По-перше, який? І це дуже суттєве питання. А по-друге, "Кривбас" же повинен буде починати все з самого початку, в даному випадку - з аматорського чемпіонату. Його ж не повернуть відразу в Прем'єр-лігу. На який підставах? Команда повністю припинила своє існування, а не зробила перерву, поки не назбирає грошей. Отже, попереду - дуже довга дорога, яка вимірюється роками, якщо не десятиліттями, і на якій може статися все що завгодно.

Згідно пунктом 18 статті 13 «Перехід команд із ліги в лігу за підсумками змагань»  затвердженого ФФУ Регламенту всеукраїнських змагань з футболу Професіональної футбольної ліги,  до участі у чемпіонаті України серед команд клубів другої ліги допускаються команди лише за таких умов:

18.1. Команда не менше одного спортивного сезону брала участь у змаганнях з футболу під егідою територіальної (обласної, АР Крим , мм. Києва або Севастополя)  федерації футболу .
18.2. Команда не менше одного спортивного сезону брала участь у чемпіонаті України з футболу серед аматорських команд.
18.3. Команда бере участь у чемпіонаті України серед аматорських команд того ж року, коли претендент планує початок виступу у змаганнях другої ліги.
18.4. Клуб отримав відповідний атестат.
19.  У випадку наявності більшої кількості претендентів на участь у чемпіонаті України серед команд клубів другої ліги сезону 2013-2014 років до змагань допускається команда, яка зайняла вище місце у чемпіонаті України з футболу серед аматорських команд останнього спортивного сезону.
20. В інших випадках рішення щодо переходу команд із ліги в лігу приймає Центральна Рада. Обов’язковими умовами при цьому залишаються дотримання командами спортивного принципу та наявність у клубів відповідних атестатів.
 
Є ще таке «Правило трьох років»  УЄФА, відповідно до якого членство претендента на аттестат у ФФУ або її лізі станом на початок сезону,  в якому він може набути право на участь у змаганнях з футболу, триває не менше трьох років.
 
Такий шлях передує лише потраплянню до другої футбольної ліги – третьої за класом в Україні після елітного дивізіону (Прем’єр-ліги) та Першої ліги. А скільки ще років потрібно буде "Кривбасу", аби пройти шлях від другої до Прем'єр-ліги? Це взагалі не піддається жодному прогнозу.

Тому бути впевненим та ще й на 100 % у "відродженні", тобто відновленні командою високого статусу - аж ніяк не можна. Шилова не уявляє ваги непідйомної брили, якою накрило, розплющило ФК "Кривбас". Хоча здійняти на певний час галас з цього приводу аби привернути до себе увагу громадськості - може. Вже змогла.

"Я лично являюсь сторонником того, чтобы «Кривбасс» стал первой «белой» командой, которая добьется успеха в Премьер-Лиге, - продовжує Шилова. - В нашем городе есть очень много талантливых футболистов. Существует филиал академии донецкого «Шахтера» и я могла лично убедиться в том, что там очень много талантливых футболистов. Изначально мы будем проводить отбор среди футболистов именно нашей области. И только в случае необходимости будем смотреть в сторону других регионов. Но думаю, что и в нашей области мы сможем найти 11 человек основного состава и еще 11 для резерва".

Переконалася, що в якійсь філії донецького "Шахтаря" є багато талановитих футболістів. А ти хто така, щоби оцінити їхню ігрову кондицію? Майстер спорту? Заслужений тренер? І що значить "мы будем"? Тобто і Шилова теж? В якості кого?

Шилова тріскотить по багатьох темах і питаннях. Так от "Кривбас" - одна з таких тем. Не більше. Заробляє популярність і очки для свого політичного рейтингу на горі футбольних вболівальників. Хто-хто, а Шилова "Кривбас" точно не відродить. Якщо ж замість старого "Кривбасу" щось і виникне, то скоріше за все це буде пародією на команду, котра грала в Прем'єр-лізі. Вже сам факт участі у "відродженні" клубу та вищенаведені заяви з цього приводу політичної клоунеси Шилової навіюють серйозні сумніви в перспективі.

"Радикалівка" виступила за "белый" "Кривбас". І справді, в українському футболі забагато легіонерів, через що нівелюється українська ідентичність. Але нігерійський форвард Бабатунде, який нині виступає за "Волинь", як пам'ятаємо, був одним з улюбленців вболівальників "Кривбасу".
Авторизируйтесь или зарегистрируйтесь, чтобы добавлять комментарии...
Всего комментариев с ответами: 0 Скрыть/ Показать комментарии